Yamaha XT Owners
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Yamaha XT Owners

Yamaha XT Club
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Τα φώτα σας...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
seadreamer




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 02/01/2012

Τα φώτα σας... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα φώτα σας...   Τα φώτα σας... Icon_minitimeΔευ Ιαν 02, 2012 4:44 pm

Καταρχήν καλώς σας βρήκα και καλή χρονιά σε όλους σας! Και πάντα όρθιοι!

Το καλοκαίρι πήρα ένα ΧΤ600 του 2001. Το μηχανάκι με έχει ταλαιπωρήσει με κάποια θεματάκια από τότε που το πήρα αλλά δεν είναι του παρώντος και έχουν λυθεί σχετικά. Τώρα,αυτό που αντιμετωπίζω αυτές τις ημέρες είναι ότι δεν μου παίρνει μπροστά. το πήγα σε εξουσιοδοτημένο service και το παλικάρι μου είπε μπαταρία. Μου την φόρτισε και έπαιρνε κανονικά όσπου ήρθαν οι διακοπές των Χριστουγέννων και το μηχανάκι έμεινε 10 ημέρες ακούνητο. Γυρίζωντας, δεν...μετράω την ματαρία 12,3V!Με την βοήθεια άλλης μπαταρίας το βαζω μπρος και κάνω βόλτα να φορτίσει. Για 2 μέρες έπαιρνε κανονικά και παρόλο που δεν χρειάστηκε να το κουνήσω έκανα βόλτα κάνα δυο τετράγωνα. Σήμερα το πρωί λοιπόν πήρε με το ζόρι και με τον αέρα στο φουλ, το άφησα κάνα λέπτο και το έσβησα. Μετά πάλι δεν...Η μπαταρία όταν ήταν αναμένη η μηχανή και γκάζωνα ανέβαινε και στα 13,4-13,5V.

Παρεπιπτώντος, πριν το πρώτο πρωινό που δεν έπαιρνε μπροστά, το προηγούμενο βράδυ, βάζοντας νεκρά στην κατηφόρα πριν το σπίτι μου έσβησε,τυχαίο;Γενικά η μπαταρία δείχνει να δίνει αλλά δεν παίρνει μπρος και το μαστόρι από την Yamaha που μου για μπαταρία έχω ακούσει ότι είναι καλό.

Αυτά για αρχή...περιμένω τη γνώμη σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα φώτα σας...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha XT Owners :: Τεχνικά Προβλήματα!-
Μετάβαση σε: