Yamaha XT Owners
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Yamaha XT Owners

Yamaha XT Club
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Εξαερωση Φρενων

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vaspiou

vaspiou


Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 39
Registration date : 25/09/2006

Εξαερωση Φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εξαερωση Φρενων   Εξαερωση Φρενων Icon_minitimeΠεμ Νοε 30, 2006 11:01 pm

Καλησπερα και παλι...
Εχω ενα προβλημα με το πισω φρενο. Η δισκοπλακα και τα τακακια εχουν κανει 3000χλμ, αρα θεωρουνται καινουργια. Λοιπον ακομα και με πολυ χαμηλες ταχυτητες οπως 5-10χλμ/ω παταω πισω φρενο με ολη μου την δυναμη και σταματαει ελαχιστα και ουτε μπλοκαρει ο τροχος. Το ξερω δεν ειναι καλο να μπλοκαρει αλλα οταν το παταω με τοση δυναμη δεν θα επρεπε??
Επισης δεν μου εχουν κανει εξαερωση οταν εβαλα τα τακακια.
Μπορει να μου πει κανεις πως ακριβως να το κανω?(την εξαερωση) Πανω κατω τα ξερω αλλα αν εχετε κανενα κολπο, ευπροσδεκτο....
Ευχαριστω.
afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kkkkgggg

kkkkgggg


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Registration date : 08/10/2006

Εξαερωση Φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξαερωση Φρενων   Εξαερωση Φρενων Icon_minitimeΣαβ Δεκ 02, 2006 8:13 am

Το οτι σου αλλαξαν τα τακακια δεν σημαινει οτι θελει και εξαερωση.
Πρωτα δες τα τακακια εαν εχουν φαγωθει,πραγμα απιθανο για τοσα λιγα χλμ αλλα για σιγουρια και γιατι ο καθενας μας οδηγαει διαφορετικα.Το πιθανοτερο ειναι οπως το λες και εσυ εξαερωση.Ο τροπος ειναι αυτος που ξερεις.Επειδη ειναι φρενα και το κανεις για πρωτη φορα θα σου ελεγα να το κανεις μαζι με καποιον φιλο σου που εχει καποια ιδεα η τουλαχιστον οταν τελειωσεις τσεκαρισε το καλα πριν βγεις στο δρομο.Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MANT

MANT


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 45
Registration date : 10/11/2006

Εξαερωση Φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξαερωση Φρενων   Εξαερωση Φρενων Icon_minitimeΣαβ Δεκ 02, 2006 9:44 pm

Αυτο παλι πρωτη φορα το ακουω!!!!!!!
Εμενα παλι σφυριζουν τα φρενα και δεν ξερω γιατι αφου τα τακακια φαινοται μια χαρα ακομα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εξαερωση Φρενων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha XT Owners :: Τεχνικά Προβλήματα!-
Μετάβαση σε: