Yamaha XT Owners
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Yamaha XT Owners

Yamaha XT Club
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Σβησιμο και φαναρι στοπ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rapsei




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 12/06/2012

Σβησιμο και φαναρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σβησιμο και φαναρι στοπ   Σβησιμο και φαναρι στοπ Icon_minitimeΤρι Ιουν 12, 2012 11:53 pm

Καλησπερα σε ολους τους yamahaκηδες!

Προσφατα αγορασα ενα yamaha xt 125r (μεταχειρισμενο) και εχω καποια προβληματα.

1)Γενικος εχω διαβασει οτι υπαρχει θεμα με το σβησιμο και τα ΧΤ.
Ειχα θεμα με την μπαταρια και την φορτησα . Ελεγα πως θα ηταν αυτος ο λογος που σβηνει.
αλλα για να την αναψω πρεπει να ανοιγω το τσοκ προς το τερμα και δοκιμαζω μεχρη να παρει.

2)Το μηχανακι για καποιο λογο τρεμοπαιζει οταν ανοιγει.
Αυτο οχι μονο ακουγετε το παιξιμο αλλα οταν το ανοιγω πεφτει σιγα σιγα και η δυναμη του μπροστα φωτος καθως πεφτουν οι στροφες με αποτελεσμα να μου σβηνει συνεχεια.

Τις προαλες την ειχα πλαγιασει με σταντ γυρμενη προς τα πανω μου με την πισω ροδα στον αερα και επεζα με κουμπομενη 1η και γκαζι.
οταν αφηνα το γκαζι η ροδα ενω γυρνουσε με σταθερο ρυθμο σε καποιες φασεις εδινε μονο του (το παιξιμο που ελεγα) και γυρνουσε λες και παταγα γκαζι.

3)Το πισω φως του στοπ-φρενου ειναι αναμενο λες και ειναι πατημενο το φρενο ολη την ωρα ενω δεν ειναι.

Καμια ιδεα?

Ευχαριστω προκαταβολικα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σβησιμο και φαναρι στοπ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha XT Owners :: Τεχνικά Προβλήματα!-
Μετάβαση σε: